Przyszłość microsoftowego Flight Symulatora zagrożona

Add a comment

Przyszłość microsoftowego Flight Symulatora, najprawdopodobniej najstarszej wciąż kontynuowanej serii gier wideo, stanęła pod znakiem zapytania. W ramach cięć zatrudnienia koncern zamknął studio Aces, które produkowało obecną na rynku od 1982 roku serię.

Pomimo zamknięcia studio, przedstawiciele Microsoftu nie zapowiedzieli rezygnacji z samej gry, jednak brak jest jakichkolwiek szczegółów na temat jej ewentualnej kontynuacji.

Zaniepokojeni są nie tylko fani, ale i firmy trzecie, takie jak Just Flight, która produkuje dodatki do Flight Simulatora. Jej dyrektor, Dermot Stapleton, pozostaje jednak optymistą. To koniec rozwoju serii przez Microsoft, ale nie oznacza to końca gry. To, co Microsoft zrobił w przeszłości, to nadanie grupie pracującej nad grą nazwy Aces Studio, a teraz zwolnił ich i wielu innych developerów – stwierdził Stapleton. Sądzę, że teraz Microsoft udzieli licencji na rozwój gry jakiejś firmie trzeciej – dodał.

Nie wszyscy są jednak takimi optymistami. Nels Anderson, założyciel witryny FlightSim.com przypomina, że przed kilku laty Microsoft zrezygnował z popularnej Train Simulator.

Los Flight Simulatora są zatem niepewne, ale fani serii mają przed sobą jeszcze co najmniej kilka lat rozrywki. Bardzo wielu z nich wciąż bowiem używa Flight Simulatora 2004 i nie miało jeszcze w rękach najnowszego wcielenia gry Flight Simulatora X.

This entry is filed under Powietrzne. You can follow any responses to this entry through RSS 2.0. You can leave a response, or trackback from your own site.

  1. No Comments
Post your comment