Armed Assault

Opis: “ArmA” Armed Assault
Armed Assault to nowy tytuł twórców sprzedanej w ponad 2 milionowym nakładzie gry Operation Flashpoint. Teraz ten zdobywca wielu nagród doczekał się swojego następcy, oferującego wiele nowych możliwości z zachowaniem oryginalnej swobody gry.

12 misji kampanii dla pojedynczego gracza rozgrywa się na fikcyjnej wyspie Sahrani, podzielonej pomiędzy dwa państwa. Północna część znajduje się pod rządami postkomunistycznego reżimu, zaś południowe państwo opiera się na zasadach demokracji. Gra rozpoczyna się w momencie, w którym polityczny konflikt pomiędzy tymi dwoma krajami przeradza się w wojne.

Engine

Rozmiar: 400km2 różnorodnej powierzchni wyspy, wypełnionej tysiącami roślin, budynków, przedmiotami. Wszystko z zachowaniem wyjątkowo szczegółowej grafiki. Streaming: technologia strumieniowa pozwoliła na niesamowitą optymalizację wykorzystania pamięci. HDR: technologia oświetlania HDR dodaje głębi i realizmu wyświetlanemu przez grę obrazowi. Wykorzystanie DX9: pixel shader, mapowanie, oświetlenia i cieniowanie w czasie rzeczywistym, tekstury w wysokiej rozdzielczości, zmiany pory dnia i pogody, naturalne efekty dymu i wiele, wiele więcej… Animacja: nowy system animacji postaci, odwzorowanych na podstawie ruchów profesjonalnych żołnierzy. Modyfikowani: gra jest otwarta na wyobraźnię twórców modyfikacji do gier. Dołączone narzędzia ułatwiają tworzenie dodatków i zmian, bez ograniczeń.

Gra

Realizm: symulacja obejmuje zużycie broni, zmęczenie, morale, uszkodzenia przedmiotów i pojazdów, czy nawet energię kinetyczną wystrzelonych pocisków. Otwartość i swoboda: zaatakuj z boku lub poleć na tyły wroga, jedź gdziekolwiek, rób cokolwiek, wybierz swoją własną taktykę. Żyjąca wyspa: drzewa poruszają się pod wpływem naturalnego wiatru i tego wytworzonego przez helikoptery, ptaki i owady latają w powietrzu dookoła, fale się poruszają, księżyc się zmienia, a gwiazdy migoczą…

Tryb dla jednego gracza

Kampania: zawiera 20 misji prowadzących przez wciągającą historię, opartą na wydarzeniach znanych z dzisiejszego świata. To żołnierska opowieść z pola bitwy. Pojedyncze misje: system treningowy zaimplementowany w strukturę kolejnych misji, uczy co i jak można robić. Edytor: twórz nowe misje lub całe kampanie dzięki w pełni funkcjonalnemu edytorowi.

Multiplayer
Olbrzymi: ponad 100 graczy, wiele różnych rodzai sztucznej inteligencji, wiel pojazdów i wszystko czego potrzeba do najbardziej intensywnej, wciągającej rozgrywki dla wielu graczy, porównywalnej tylko z najlepszymi grami MMORPG. Różnorodność: CTF, Death Match, Team Death Match i wiele innych standardowych trybów gry. Ale dla bardziej realistycznej i strategicznej rozgrywki stworzone zostały takie tryby jak “attack & defend” czy “capture & hold”. Ale chyba lepiej najpierw poćwicz, zdobywając całą wyspę. Wytrwałość: bitwa może trwać godziny, a nawet dni (z włączoną opcją dołączania się podczas gry). Realistyczne bitwy z naturalnym upływem czasu. Współpraca: możesz jeszcze raz przejść skończoną grę, ramię w ramię z kolegami w sieci. Edytor: Armed Assault jest wyposażony w edytor misji dla wielu graczy.

Polski addon - Project 85